Байерн Мюнхен набързо се изкачи на върха в Бундеслигата след голове на Джамал Мусиала и Томас Мюлер, които донесоха комфортна победа с 2:0 над гостуващия Волсфбург.

Младият Мусиала вкара страхотно попадение от дистанция в 33-ата минута и така стана най-резултатният млад играч в историята на отбора със своето 14-о попадение. В тази класация влизат футболистите, които бележат преди 20-ата си годишнина.

Минута преди края на първото полувреме неостаряващият Мюлер добави още едно попадение с удар от близка дистанция.

Така Байерн продължава да не губи от Волфсбург на своя стадион в исторически план. В общо 26 мача баварците имат 24 победи и две равенства.

Садио Мане имаше златен шанс също да се запише отново сред голмайсторите, но пропусна.

Волфсбург, водени от бившия треньор на Байерн Нико Ковач, можеха да инкасират още попадения, но през второто полувреме на два пъти с помощта на системата ВАР голове бяха отменяни.