Манчестър Юнайтед подцени предпоследния си мач в груповата фаза на Лига Европа и загуби от Астана с 1:2 в Казахстан.

Оле Гунар Солскяр реши да заложи на един от най-младите титулярни състави в новата история на клуба, като единствените по-известни имена бяха на Люк Шоу и Джеси Лингард.

Последният за първи път в кариерата си изведе отбора с капитанската лента и вкара гол, но това бе твърде недостатъчно. Все пак мачът бе без значение за класирането в елиминациите, тъй като "червените дяволи" вече си го бяха осигурили.

Шампионът на Казахстан остава без шансове за класиране напред, въпреки победата си. Тимът обаче зарадва своите привърженици с много силно второ полувреме.

Резултатът бе открит от Джеси Лингард в десетата минута с хубав удар по земя от дистанция.

През втората част Тахит Чонг от гостите направи изумителен пропуск, след като стреля над опразнената вратата от непосредствена близост.

По закона на футбола Астана изравни още в ответната атака с гол на Димитри Шомко, който също впечатли с красив завърващ удар. Голът падна в 57-та минута.

Седем минути по-късно обратът стана пълен след автогол на младия Ди'Шон Бернард, който едва ли скоро отново ще получи шанс като титуляр в Манчестър Юнайтед.

Отборът му остава в с 10 точки на първата позиция, а Астана е четвърти с четири точки. АЗ Алкмаар и Партизан мерят сили по-късно тази вечер.