Младежкият национален отбор по футбол до 21 г. постигна страхотна победа с 2:1 като гост над връзстниците си от Сърбия в квалификациите за Европейското първенство през 2021 година.

Нашите постигнаха третата си победа в седем мача, като събраха актив от 11 точки и се доближиха на пет от втория Полша, който към момента заема позицията даваща право на участие на бараж.

Победата е ценна, защото е общо първата ни над Сърбия на ниво младежи и мъже от 2003-а насам. Досега западната ни съседка печелеше винаги след това, като при младежите бяхме допуснали три поредни поражения. Последното от тях дойде именно в настоящите квалификации.

През първата част скуката на терена в Горни Милановац беше тотална. Двата отбора не показаха качествен футбол, а най-вече сблъсъци в центъра на терена. Шансове за попадения нямаше.

Все пак в последната минута на първото полувреме България удари от нищото. Илиан Илиев младши отне топката на Каменович и проби през центъра преди да преодолее вратаря на домакините с удар по земя.

Снимка: Facebook Team Bulgaria

В 49-ата минута нашите бяха на сантиметри от втори гол. След пряк свободен удар на Здравко Димитров топката срещна горната греда, след това гърба на вратаря и в последствие страничния стълб. Късметът не бе с нас в конкретната ситуация.

Все пак в 64-ата минута заслужено стигнахме до втория гол. След страхотен пробив на Станислав Иванов по левия фланг той намери Калоян Кръстев, който от близка дистанция намери ъгъла със силен шут - 2:0.

Една от малкото ситуации пред вратата на Бълария дойде в 82-ата минута, когато Даниел Наумов направи страхотно спасяване след силен удар на резервата Игор Максимович.

В 86-ата минута сърбите стигнаха до дузпа, след като Асен Чандъров фаулира Желко Гаврич след пас от изпълнение на тъч. Лука Илич застана зад бялата точка и бе точен за 1:2.

В продължението на срещата Велко Бирманчевич от домакините получи заслужен втори жълт картон за удар с лакът срещу български играч. Това до голяма степен предопредели победата на гостите.

В последната минута нашите нацелиха гредата за трети път, този път след удар от воле. Трите точки бяха запазени.

Така начело на групата остава Русия със 17 точки и мач в повече. Полша е втори с 16, а третото място е за България с 11. Следват Сърбия с 8, Естония с 4 и Латвия с 4.

За нашите остава надеждата, но трябва да се търсят победи над Латвия и Естония в домакинства, както и над Полша като гост. Предстои ни домакинството на латвийците на 9 октомври.