Младежкият национален отбор на България по футбол до 21 години започна по перфектен начин евроквалификациите за първенството през 2021 г.

Нашите победиха Естония с 4:0 като гост, което е най-убедителната ни победа от 23 години насам. За последно победихме със същия резултат през 1996-а година отбора на Люксембург отново в квалификация.

В герой за нашите се превърна Единсон Йорданов, който вкара хеттрик, а едно попадение добави Станислав Иванов.

Нашите още до полувремето водеха с 2:0 и си осигуриха спокойна втора част, в която отбелязаха още два пъти.

Този мач откри евроквалификациите в Група 5, където са още Латвия, Полша, Русия и Сърбия. Предстои ни домакинство на руснаците на 10 септември на стадион "Славия".

Първият отбор се класира директно, а вторият отива в плейофна фаза.

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Попов, Юруков (Янков 74"), Петков, Кръстев, Йорданов (Антов 65"), С. Иванов (Михайлов 83"), Митков, П. Христов, Минчев (Димитров 83"), Котев (Гаврилов 83")