Младежкият ни национален отбор до 21 години загуби с 0:1 от Франция в европейска квалификация играна на "Трейс Арена" в Стара Загора.

"Петлите" си бяха осигурили първото място в групата преди мача и класирането за турнира на Стария континент благодерение на седемте си победи в седем мача, а днешният успех бе техен осми.

В състава на Франция имаше играчи за милиони евро, които са титуляри в тимове като ПСЖ, Лион, Борусия (Дортмунд), Монако и Севиля.

Въпреки това родните национали се държаха достойно през всичките 90 минути и с малко повече късмет можеха да измъкнат нещо повече от мача.

Той очаквано се развиваше с доминация на гостите, но българската отбрана се спряваше с атаките и рядко допускаше опасности.

Родните национали разчитаха предимно на контраатаки, чрез които успяха да стигнат до четири чисти положения, но за съжаление пропуснати.

В началото на мача Янис Карабельов не уцели вратата от няколко метра с глава, а през втората част Антонио Вутов преодоля вратаря, но слабият му удар бе избит пред голлинията.

Французите имаха няколко стопроцентови ситуации при които Даниел Наумов направи страхотни спасявания, а на два пъти и късметът ни покри.

Единственото попадение падна в 57-та минута. Българите допуснаха грешка при изнасянето на топката, която бе центрирана в наказателното ни поле, където Муса Дембеле, който преди 10 дни бе закупен от Лион за 22 милиона евро, отбеляза с глава.

В самия край на мача Калоян Кръстев получи топката в малкото наказателно поле, но шутът му бе блокиран.

При оставащи три кръга до края на квалификациите, България заема четвъртата позиция, на 3 от втората позиция, която дава право на бараж.