България победи с 2:0 като гост Молдова в първата си среща от група Е на Европейските квалификации за младежи до 21 години. През втората част за състава воден от Александър Димитров се разписаха Мартин Минчев и Митко Митков.

В квалификационната група на България са още отборите на Швейцария, Уелс, Нидерландия и Гибралтар. Първият отбор в групата се класира за шампионата, а вторият играе бараж.

Още в 3-ата минута пред Илия Груев отправи добър удар, който премина встрани от вратата. В 9-ата минута Молдова отговори подобаващо, след като Мотипан стреля от далечна дистанция, а топката срещна напречната греда зад Светослав Вуцов.

В 18-ата минута отново Груев застраши вратата на домакините, но без успех. В 29-ата минута неприятен рикошет затрудни максимално Вуцов, който успя да избие в корнер.

До края на полувремето до промяна в резултата не се стигна.

След почивката България наложи превес. В 52-ата минута Мартин Минчев успя да открие резултата. Играчът на Спарта Прага беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и точен завършек с глава.

Резервата Митко Митков сложи точка на спора в 75-ата минута. Футболистът на ЦСКА се разписа директно от пряк свободен удар. Той нанесе мощен удар с левия крак, който хвана неподготвен Смаленеа и спря в мрежата.

В заключителните минути на срещата и двата тима потърсиха нов гол, но в крайна сметка до промяна не се стигна.