Младежкият национален отбор на България изигра пореден силен мач, побеждавайки Казахстан с 3:1 на приятелксия турнир "Анталия Къп".

Подобно на вчерашния мач на мъжкия тим, днес също паднаха три светкавични гола, но този път в полза на България.

Момчетата ни отбелязаха и трите си попадения само за 10 минути, между 51-ата и 61-ата, с което си осигуриха втория упех в турнира след този над Украйна преди дни.

Резултатът откри нападателят на немския Вюрцбург Кикерс - Владимир Николов, който в 51-ата минута се възползва от ужасна грешка на казахстанския вратар, открадна топката и я вкара в празната врата.

Минути по-късно Димитър Тонев от Ботев (Пловдив) се отчете с красиво попадение. Атака по-късно Тонев вкара нов гол, този път отново заради груба грешка на казахстанския страж, който излезе неразчетено и бе прехвърлен от сериозна дистанция.

Това окончателно реши сблъсъка, в който и без това нашият тим имаше доста сериозно игрово превъзходство. Казахстанците все пак стигнаха до почетен гол в 83-ата минута, когато бе отсъдена дузпа, превърната в гол за 3:1.

За България турнира "Анталия Къп" продължава с мач срещу Северна Македония след три дни.