Младежкият ни национал Мартин Минчев продължава да се представя на високо ниво в чешкия елит.

20-годишният атакуващ играч се разписа и направи асистенция за своя Спарта (Прага) при победата с 3:1 над Пардубице.

Минчев бе оставен на пейката от бившия треньор на Лудогорец Павел Върба. Българинът се появи в игра в 81-ата минута, а пет по-късно реши мача.

Родният играч се разписа за 2:0, като получи отличен пас от Хараслин и нямаше проблем да вкара във вратата, пред която липсваше противниковия страж, а имаше само двама хвърлили се на шпагат бранители.

Този гол реши всичко в двубоя, но само три минути по-късно Минчев върна жеста на Хараслин, като този път българинът асистира на своя колега. Минчев напредна по левия фланг и по-скоро опита удар, но с рикошет от вратаря допката достигна до Хараслин, който я добута зад голлинията.

Голът на българина бе негов четвърти през сезона в чешкия елит, като други два от тях бяха срещу същия съперник Пардубице, но в първия двубой между двата тима през есента.

Спарта заема третото място в класирането, като изостава сериозно от лидера Виктория (Пилзен), който има аванс от 9 точки.