Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 на връстниците си от Русия в приятелски мач, изигран на стадион "Славия" в София.

Срещата не блестеше особено с атрактивни изпълнения, но пък за сметка на това двата отбора направиха изключително здрава битка, която със сигурност не е присъща за контролен двубой.

Единственият гол на стадиона в квартал "Овча Купел" бе дело на Михаил Игнатов в 11-ата минута. 21-годишният полузащитник на Спартак (Москва) реализира красив гол с глава, след като надскочи българската защита и с хубав удар с глава прати топката точно под гредата на Светослав Вуцов.

Така "Сборная" победи "лъвовете" при 21-годишните само два дни преди срещата между мъжките тимове на двете страни, която ще се проведе в Москва в събота.

Иначе най-добрата възможност за българския тим се откри четвърт час преди края пред Симеон Петров, който бе в сходна ситуация на тази, при която падна попадението. Станислав Шопов центрира, а Петров стреля с глава, но покрай вратата.

Следващата проверка за селекцията на Александър Димитров е на 8 юни, когато предстои двубой с Албания.