Барселона може много да съжалява, защото пропусна победата при гостуването си на Гранада в среща от 20-ия кръг. Мачът завърши при резултат 1:1 след гол на домакините в края.

На "Нуево Лос Карменес" срещата беше равностойна, като най-опасният играч за каталунците отново се оказа Люк Де Йонг. Той откри резултата в началото на второто полувреме, а в неговия край Антонио Пуертас реализира за 1:1. До там се стигна до голяма степен заради червен картон на младия Гави в 80-ата минута.

Така Барса пропусна възможност да се изкачи поне временно до третата позиция в таблицата. Остава шести с 32 точки, докато Гранада се качва до 12-ото място с 24.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА >>>

В осмата минута Барселона поведе в резултата с гол на Люк Де Йонг с глава след центриране на младия Гави.

Попадението веднага бе отменено заради засада на Гави в по-ранна фаза от атаката. Ставаше дума за милиметри.

В 17-ата минута Де Йонг опита нещо много красиво - удар тип скорпион след центриране на Феран Жутгла, но топката мина над вратата.

Първият сериозен шанс за Гранада дойде в 26-ата минута, когато Марк Андре-Тер Щеген спаси много опасен удар по земя на венецуелеца Дарвин Мачис в своя мач №200 за Барса.

През първата част Барса отправи шест удара към противниковата врата, но нито един точен. Това се промени в началото на втората. В 57-ата минута играещият много силно Люк Де Йонг вкара с поредния си удар с глава след центриране от десния фланг на ветерана Дани Алвеш. Секунди по-късно Де Йонг беше заменен от Мемфис Депай.

Мачът вървеше добре за каталунците преди в 80-ата минута младият Гави да не си изкара ненужен втори жълт картон за нарушение срещу Алекс Коядо. Още секунди по-късно Гранада можеше да изравни след изпъление на ъглов удар и шут на Луис Мия от дистанция, но Тер Щеген внимаваше.

Натискът на Гранада даде резултат в 89-ата минута, когато любимецът на феновете Антонио Пуертас със страхотен изстрел с левия крак. Всичко започна отново с центриране от ъглов удар.

В продължението на срещата Тер Щеген направи голяма глупост подавайки топката на Анхел Монторо. Резервата опита да го прехвърли, но германецът се върна и изби в корнер.