Шампионска лига ни предостави нови вълнуващи сблъсъци, а в тях бяха поставени нови два рекорда в славната история на турнира.

Тези два рекорда пък изхвърлиха един българин от тройката на съответната класация, а друг от топ 10.

На "Сан Сиро" в Милано, Барселона победи Интер с 2:1, изхвърляйки "нерадзурите" от турнира. Победният гол за каталунците вкара новото им бижу в школата - Ансу Фати.

Младият играч от Гвинея-Бисау вкара страхотен гол, а с това се превърна в най-младия голмайстор в фруповата фаза на Шампионска лига. Вчера той бе едва на 17 години, 1 месец и 9 дни.

Така той изхвърли от топ 10 на тази класация Мариян Огнянов, който през 2006-а вкара историческия първи гол за български тим в Шампионска лига.

Огнянов се разписа за Левски при загубата с 1:3 от Челси, като по това време той бе на 18 години, 1 месец и 28 дни.

Когато вкара гола, юношата на Левски бе четвърти в калсацията, но 13 години по-късно, вече е извън топ 10. Освен от Фати, той бе изпреварен от световни звезди като Карим Бензема, Сеск Фабрега, и Аарън Рамзи.

Часове преди гола на Фати, в Неапол бе поставен друг рекорд.

Генк гостуваше на Наполи, а неиграещият за нищо белгийски тим реши да заложи на младия вратар Мартен Вандервоорт (на главната снимка).

Така на възраст от 17 години, 9 месеца и 14 дни, той се превърна в най-младия вратар, играл някога в Шампионска лига.

За него това бе едва пети мач в професионалния футбол. Той обаче не се разви мечтано, защото след само 4 минути игра Вандервоорт направи кошмарна грешка, помогнала на Наполи да открие.

Впоследствие италианският тим спечели с 4:0.

Белгиецът обаче изхвърли от челната тройка по този показател Николай Михайлов.

Той дебютира през октомври 2006-а, когато бе на 18 години, 4 месеца и 3 дни.

Дебютът му също не бе особено успешен, защото всички помним куриозния гол, който допусна срещу Вердер Бремен в 33-ата минута на мача на "Васил Левски". До края на полувремето той трябваше да вади топката още два пъти от вратата си.

Втори в тази класация е белгиецът Миле Свилар, а трети легендата на Реал Мадрид - Икер Касияс, който дебютира през 1999-а, само със седмица по-млад от Николай Михайлов.