Ювентус се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Италия след комфортна домакинска победа над Спал с 4:0.

Суперзвездата на "бианконерите" Кристиано Роналдо получи почивка, но това не се оказа проблем за съотборниците му, които се позабавляваха срещу съперника от второто ниво на италианския футбол.

Андреа Пирло заложи на няколко младоци в състава си, сред които защитниците Джанлука Фработа и Раду Драгушин, и нападателят Николо Фаджоли.

Резултатът на "Ювентус Стейдиъм" откри далеч по-опитен футболист в лицето на Алваро Мората. Испанският голаджия реализира от дузпа в 16-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Адриен Рабио.

В 33-ата минута 21-годишният Джанлука Фработа вкара първия си гол с екипа на "бианконерите" със силен удар след страхотна работа и асистенция на Деян Кулушевски.

В 78-ата минута именно шведът от македонски произход вкара трети гол за домакините. Той получи от Федерико Киеза на перфектна позиция и нямаше как да сгреши сам срещу вратаря.

Четвъртото попадение бе на 24-годишният Киеза дълбоко в добавеното време.

Така Юве се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу Интер в два мача - на 3 февруари в Милано и на 10 февруари в Торино.