Интер успя да вземе минимална преднина след първия си мач от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид.

Единственото попадение в мача бе дело на Марко Арнаутович в края на второто полувреме, като то се оказа достатъчно за победата.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

Успехът бе девети пореден за Интер във всички надпревари и дойде много трудно.

Двубоят бе по-специален за наставника на гостите Диего Симеоне. Аржентинецът игра за миланския гранд между 1997 и 1999 година, като спечели Купата на УЕФА през сезон 1997/98. По-късно Чоло беше съотборник със сегашния наставник на Интер Симоне Индзаги в Лацио.

Симеоне заложи на любимата си тактика в мача на "Джузепе Меаца" - здрава защита и контраатаки, но в крайна сметка тимът му не издържа и допусна попадение в 79 минута.

Реваншът в Мадрид е след месец.

По същото време пък ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд също оставиха интригата жива за втората си среща. Двата тима направиха 1:1 в Нидерландия.

Гостите излязоха напред в резултата чрез Мален в 24 минута, но Люк де Йонг от дузпа възстанови равенството в началото на втората част.