Манчестър Юнайтед и Челси завършиха наравно 0:0 в дербито на шестия кръг във Висшата лига.

Под поройния дъжд на "Олд Трафорд" двата отбора не си отбелязаха гол, като по-активният отбор бе този на домакините, но добри намеси на новия страж на "сините" Едуард Минди запази резултата.

Двубоят беше белязан и от дебюта на Едисон Кавани с червената фланелка, който влезе в 58-ата минута и се отчете с активни действия в атака.

Мачът започна равностойно, но постепенно "червените дяволи" наложиха своя стил и стигнаха до няколко добри положения, макар гостите да владееха по-дълго топката.

В 33-ата минута Кристиан Пулишич от Челси опита изстрел, който рикошира в крака а Виктор Линдельоф и премина покрай гредата на пазената от Давид де Хеа врата.

Отговорът на домакините не закъсня и малко по-късно те стигнаха до най-чистото положение преди почивката. То се откри пред Маркъс Рашфорд в 35-ата минута, когато нападателят на Манчестър Юнайтед бе изведен зад гърба на защитата в синьо. Той напредна до границата на наказателното поле, откъдето стреля, но вратарят на Челси спаси.

Завърналият се след травма Едуард Менди показа висока класа и в 40-ата минута, когато отрази майсторски удар на Хуан Мата от движение, за да запази

Преди това гостите имаха напълно основателни претенции за дузпа заради задържане на Сезар Аспиликуета отстрана на Магуайър в пеналта, а след положението такива предявиха и домакините, след като Рашфорд падна в наказателното поле. И в двата случая обаче играта продължи, така че почивката дойде при нулево равенство.

Десетина минути след почивката на терена се появиха Пол Погба и Единсон Кавани, а само секунди по-късно дебютиралият уругваец отклони технично едно центриране, но прати топката във външната част на мрежата с първото си докосване.

В 60-ата минута Рийс Джеймс направи отличен пас към далечната греда, където обаче негови съотборници се разминаха и не успяха да нанесат удар.

Последваха сравнително равностойни минути, в които зачестиха нарушенията, а дъждът над "Олд Трафорд" се засили.

В 87-ата минута Бруно Фернандеш опита атрактивен удар със задна ножица, но защитник на Челси изби с глава. Секунди след това Тиаго Силва блокира опит на бившия си съотборник в ПСЖ Единсон Кавани да ознаменува дебюта си с гол.

91-ата минута вратарят на Челси направи фантастично спасяване след страхотен удар на Рашфорд, така че в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

Те регистрираха едва второто нулево равенство от началото на сезона във Висшата лига и остават а незавидни позиции във временното класиране.

Челси има 9 точки от шест мача, с две повече от Юнайтед, който обаче е изиграл с един двубой по-малко и заема 15-ото място.