Ливърпул постигна убедителна победа с 3:1 при гостуването си на Уест Хям в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци стигнаха до успеха, въпреки че преди мача стана ясно, че Садио Мане няма да може да вземе участие, а като централни защитници играха Джордан Хендерсън и Натаниел Филипс.

"Чуковете", които са пети в класирането, разочароваха с представянето си, след като преди този мач бяха с четири поредни победи в шампионата. Хората на Дейвид Мойс играха твърде пасивно и логично бяха наказани.

Всички голове паднаха през втората част, а Мохамед Салах вкара две от попаденията за победителите. Едно добави Жоржиньо Вайналдум, а точен за домакините бе Крейг Доусън.

Първото полувреме не предложи почти никакви интересни моменти на Олимпийския стадион, като Уест Хям прие ролята на защитаващия се отбор и привидно се справяше добре с набезите на Мохамед Салах и компания.

В 50-ата минута силен удар на Дивок Ориги мина покрай вратата на домакините. А един от най-добрите шансове за тях дойде в 55-ата минута, когато Джаред Боуен проби по десния фланг и подаде на Михаел Антонио. Ударът на нападателя обаче бе неточен.

След този игрови епизод Юрген Клоп пусна в игра Къртис Джоунс и младокът му се отблагодари само секунди по-късно. Подаде на Мохамед Салах и египтянинът със страхотен удар реализира за 1:0.

В 68-ата минута Салах вкара втория си гол. Той получи хубав пас от Джердан Шакири и си спря топката в наказателното поле преди технично да я прати покрай Фабианси.

Добрата игра на Ливърпул продължи и гостите стигнаха до трети гол в 84-ата минута. Роберто Фирмино и Алекс Окслейд-Чембърлейн направиха двойно подаване преди бразилският нападател да подаде на Жоржиньо Вайналдум, който вкара с едно докосване.

В 87-ата минута Крейг Доусън върна едно попадение за "чуковете". Аарън Кресуел центрира от ъглов удар и централния защитник засече от близка позиция за 1:3.

Победата прати Ливърпул на третата позиция с актив от 40 точки, докато лондончани остават пети с 35.

По-рано днес Лестър, който вече е четвърти, допусна изненадващо домакинско поражение от Лийдс с 1:3.