Ливърпул започна сезона си във Висшата лига по възможно най-добрия начин.

Мърсисайдци постигнаха убедителна победа с 3:0 над новака Норич на "Керъл Роуд" и за осми пореден път победиха на този стадион - статистика, която започва от 1995-а насам.

Силното представяне на гостите вдъхнови Мохамед Салах, който се отчете с две асистенции и попадения. Точни бяха още Диого Жота и Роберто Фирмино, който се появи в игра като резерва.

Като цяло Ливърпул бе почти пълен господар на терена, а домакините не успяха да повторят подвига на Брентфорд от вчерашния ден и да се възползват от домакинството си и еуфорията на феновете.

Първата изгодна възможност за гол изненадващо се откри пред "канарчетата". Техният голмайстор Теему Пуки видя как ударът му от малък ъгъл е спасен от вратаря Алисон.

В 27-ата минута обаче Ливърпул поведе. Трент Александър-Арнолд центрира остро от десния фланг, Мохамед Салах укроти топката и от близка дистанция Диого Жота вкара за 1:0.

Ливърпул подпечата победата си в 65-ата минута. Бърза атака мина през Садио Мане, чийто удар рикошира и топката стигна до Мохамед Салах. Египтянинът реагира бързо и подаде към Роберто Фирмино, който нямаше как да сгреши от лесна позиция.

В 74-ата минута Салах вкара типичен за него гол. Получи топката награницата на наказателното поле и стреля моментално без да остави шанс за Тим Крул - 3:0.

В 86-ата минута Норич изпусна грандиозен шанс да се разпише. Алисон спаси последователни удари на Бен Гибсън и Адам Ида след центриране от левия фланг. Първата ситуация изглеждаше като сигурен гол.