Ливърпул запази надеждите си за титлата в Англия и се изравни с шампиона Манчестър Сити на върха в класирането.

Това се случи след успех с 2:1 над  тима на Астън Вила, който е воден от най-голямата легенда в историята на Ливърпул - Стивън Джерард.

Успехът увеличи актива на Ливърпул на 86 точки, колкото има и Манчестър Сити, но пък "гражданите" са с мач по-малко. Надеждите на мърсисайдци за титлата минават не само през задължителни две победи в оставащите два мача, но и през грешна стъпка на "гражданите".

А една грешна стъпка може и да не се окаже достатъчно, защото към момента при равни точки именно Манчестър Сити е отборът с по-добрата голова разлика заради трите по-малко допуснати гола.

Иначе днес Астън Вила не играеше за нищо освен своята чест. Момчетата на Джерард обаче от първите секунди показаха, че нямат намерение на улесняват Ливърпул, като резултатът бе открит още в третата минута.

Тогава отбраната на Ливърпул на няколко пъти не успя да изчисти топката при центрирания, а в крайна сметка Дъглас Луис от около метър успя да отбележи избитата на вратаря Алисон топка.

И както мачът се очерта да бъде кошмарен за шампионските амбиции на Ливърпул, така мърсисайдци успяха да изравнят с първата си опасна атака само три минути след инкасирания гол.

Отново видяхме разбъркване и хаос, но в противоположното наказателно поле, където единият централен защитник на Ливърпул - Върджил ван Дайк опита удар, а след намеса на вратаря топката отиде до неговия партньор в отбраната Жоел Матип, който вкара за 1:1.

Двубоят на "Вила Парк" продължи да бъде изключително вълнуващ, а решителният му миг дойде в 65-ата минута, когато Садио Мане се оказа големият герой за Ливърпул.

Той вкара победният гол, който запази живи надеждите на мърсисайдци за титлата.

До края те имат гостуване на Саутхемптън и домакинство на Уулвърхемптън, докато Манчестър Сити ще играе още утре с Уулвърхемптън у дома, ще гостува на Уест Хем през уикенда, а в последния кръг приема Астън Вила.