Ботев (Пловдив) постигна изключително ценна победа, която може да се окаже решителна за битката за Европа.

"Канарчетата" победиха Черно море с 1:0 в дербито между третия и четвъртия в класирането.

Така Ботев се утвърди на третото място в класирането с с 49 точки, четири повече от днешния си съперник. Аванс, който няма да е лесен за стопяване предвид оставащите само четири кръга до края на сезона.

В доста равностойният мач в Коматево днес, решителна се оказа една гениална проява на Тодор Неделев.

В 29-ата минута на мача той пусна страхотен извеждащ пас към Мохамед Брахими, който отлично си пое топката и с диагонален шут в близкия ъъгл вкара за 1:0.

Наистина пас, който малцина играчи по родните терени могат да направят.

Иначе мачът дори премина с леко предимство на тима на Черно море, който владееше повече топката и отправи доста повече удари, но "моряците" така и не стигнаха до чисто положение.

Неприятна седмца на момчетата на Илиан Илиев, които претърпяха загуби от двата си конкурента за Европа - Ботев и Левски.

"Сините" също не трябва да бъдат отписвани от тази борба. С мач по-малко те изостават на седем точки от Ботев и на три от Черно море.