Монако нанесе тежък удар в Париж - 2:0 над шампиона ПСЖ и завързване на морски възел за битката за титлата във Франция.

Да, такова нещо има, колкото и невероятно да звучеше на старта на сезона при съотношението на силите и ресурса, с който борави спонсорирания от катарските босове столичен клуб.

Новият суперталант на гостите Софиан Диоп откри в шестата минута. Това е негово шесто шампионатно попадение в 21 мача като титуляр. Само на 20 години, футболистът вече е оценяван на над 50 милиона евро от грандовете на континента.

Чилиецът Густаво Марипан удвои в началото на второто полувреме, а гостите имаха и други добри възможности. За ПСЖ атаката в звезден състав от Килиан Мбапе, Мауро Икарди и Моисе Кийн не успя да върне дори едно попадение.

Така на върха в Лига 1 след 26 кръга изведнъж имаме не надпревара, не дуел, а цяло стълпотворение. Лидерът Лил има 58 точки, след като по-рано в неделя разби като гост Лориен с 4:1. Втори е Лион с 55, а ПСЖ има 54. Монако също не смята да се отказва след гръмката си победа в столицата, и е четвърти с 52.

Всеки от тези тимове има реалистичен шанс за първото място, а до края остават и няколко преки двубоя между тях.

В 29-ия кръг Монако приема Лил, седмица по-късно Лион е домакин на парижани, а още няколко дни след това, в 31-вия кръг, ПСЖ на свой терен ще се изправи срещу Лил.

Лион и Лил играят в 34-ия рунд, Монако - Лион е седмица по-късно.

Така се очертава най-трудно да е именно за лидера, който гостува на другите три тима от тази четворка до края на сезона.