Монтана победи Славия с 2:1 в емоционален двубой на "Огоста" от осмия кръг в българския футболен шампионат.

Хората на Никола Спасов записаха третия си успех като домакин от началото на сезона, а "белите" вече имат шест загуби и остават предпоследни в класирането.

Всичките голове в Монтана паднаха през първото полувреме, но през втората част се видя защо домакините заслужаваха успеха. Те бяха по-активния тим и контролираха събитията на терена.

Домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез Тони Тасев, който се разписа след подаване на Николай Минков.

В 23-ата минута влезлият като резерва Георги Вълчев вкара за 1:1, възползвайки се от пас на Калоян Кръстев. Вълчев принудително влезе в игра на мястото на контузения Филип Кръстев.

Шест минути след това Билал Бари върна преднината на монтанци, реализирайки във вратата на Славия след подаване на Тасев.

След почивката столичани опитаха да достигнат до попадение, но удари на Андреа Христов и Калоян Кръстев не намериха целта.

Монтана отвърна с опасен шут на Тони Тасев, а Радослав Кирилов също направи пропуск пред вратата на домакините след изпълнение на корнер.

До края на срещата положенията пред двете врати липсваха, Монтана контролираше срещата и победи, Изкачи се до осмо място в първенството. Столичани остават на 13-а позиция със само 4 точки.