Испания и Португалия завършиха наравно 0:0 във футболна контролна среща в Мадрид.

Двубоят бе генерална репетиция за двете иберейски нации преди началото на Европейското първенство по футбол, а домакините бяха тези, които могат повече да съжаляват, че не взеха победата на "Уанда Метрополитано".

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо бе един от малкото в състава, които изиграха цял мач, а в игра бяха още Диого Жота, Бруно Фернандеш, Жоао Феликс и т.н.

За испанците Луис Енрике заложи на атакуващо трио от Пабло Сарабия, Алваро Мората и Пау Торес. Именно централният нападател Мората изпусна най-много възможности да вкара попадение, което да зарадва домакинската публика.

Като цяло настроението на мача бе приповдигнато заради връщането на хората по стадионите и приятелските отношения между двете нации.

През първото полувреме нямаше кой знае колко голови ситуации, но португалците реализираха попадение, което беше отменено. Жозе Фонте отправи точен удар с глава, но му свириха фаул, защото използва ръцете си срещу Пау Торес.

През втората част Испания категорично бе по-добрият отбор и на няколко пъти изпусна да поведе. В 50-ата минута Мората бе изведен зад защитата, но стреля твърде леко.

Малко след това той имаше двоен шанс - първият му удар бе блокиран, а при вторият шутира нескопосано с левия крак от добра позиция.

В средата на полувремето дойде реда и на Сарабия да пропусне, стреляйки над вратата. На другата врата същото направи Диого Жота след удар с глава при центриране на Роналдо.

Най-добрите шансове пред Мората се откриха в края на мача. Първо в 81-ата минута той се размина с остро центриране, а в самия край отново излезе сам срещу вратаря, но нацели напречната греда. Между тези две ситуации Руй Патрисио направи впечатляващо спасяване след удар с глава на Феран Торес.