Черно море и Етър направиха един от най-хубавите мачове след подновяването на българския шампионат, завършвайки наравно 2:2 във Варна.

На "Тича" съперниците зарадваха публиката с качествен двубой и много голови положения, като "моряците" във трети пореден мач от този сезон не успяха да победят този съперник.

Варненци, които убедително водят в тази "плейаут" гурпа, поведоха през първото полувреме и допуснаха бърз обрат в началото на втората част, но стигнаха до изравнителен гол на рожденика Исмаил Иса в 63-ата минута.

Точката е важна за "болярите", които са в свирепа битка с Царско село за второто място в групата, което ще гарантира оставането в елита. Към момента точките са изравнени по 28, но "царете" имат да играят мач с аутсайдера Витоша (Бистрица), който бе отложен в днешния ден заради фалшива тревога с положителни тестове за Covid-19 при "тигрите". Етър игра мотивирано, въпреки че през седмицата отказа да тренира заради неплатени заплати.

Черно море поведе в 26-ата минута с страхотен далечен удар на Мохамед Букаси, който не остави шанс на Христо Иванов.

В началото на втората част и по-кокретно в 51-ата минута Етър изравни. Антон Огнянов центрира от левия фланг и топката бе изчистена лошо. Тя попадна на волето на Флорент Боджадж, който с хубав удар вкара третия си гол в последните пет мача - 1:1.

Светкавично падна и втория гол на великотърновци. В 53-ата минута Здравко Илиев центрира остро към Милчо Ангелов и последният със силен удар направи обрата пълен. В тези минути вратарят на "моряците" Иван Дичевски направи две фантастични спасявания и спаси отбора си от по-голям пасив.

Това даде шанс на Черно море и тимът на Илиан Илиев стигна до изравняване в 63-ата минута. Националът-рожденик Исмаил Иса реализира с глава след центриране на Виктор Попов, за да оформи крайното 2:2.

В последните минути варненци се втурнаха да търси още един обрат в мача, но не им стигнаха силите и късмета.

Черно море вече има 44 точки и мисли спокойно за плейофите, които могат да класират отбора в Лига Европа. За Етър предстоят още четири мача, в които тимът ще преследва второто място.