Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 във Варна в скучноват двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

Още преди мача двата тима си бяха гарантирали място в първата шестица, като до края на редовния сезон остава само един кръг.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, като първото бе за гостите от Пловдив. Най-чистата ситуация се откри в продължението, когато Дюлгеров спаси удар на Лъчезар Балтанов.

През втората част "моряците" заиграха много по-атакуващо, но Даниел Кайзер на вратата на съперника направи няколко важни намеси, които оставиха нулевото равенство.

Ботев е четвърти с 44 точки, а Черно море е шести с 41. В понеделнишкия ден Берое може да задмине "канарчетата" при победа над Витоша в Стара Загора.