Отборът на Черно море впечатли в първия си мач от новия сезон в Първа лига, побеждавайки носителят на Купата Локомотив (Пловдив) - 3:1.

На "Тича" рядко падат по-много голове, но "моряците" с обновен състав показаха, че са забравили скандала с полиграфите от края на миналия сезон.

Точни за победителите бяха Аристоте Ндонгала и дебютантът Исмаил Иса, а успехът им подпечата Димитър Илиев, който си вкара автогол. За "железничарите" Анте Аралица откри още в 15-та минута.

Гостите започнаха по-активно срещата и успяха да поведат при първото си сериозно положение. В 15-та минута бившият капитан на Черно море, а сега играч на Локомотив Георги Илиев центрира от корнер отляво на вратата на домакините, а Анте Аралица засече с глава топката за 1:0 за пловдивчани.

В 21-та минута отборът на Локомотив можеше да отбележи нов гол, но след удара от около 20 метра по диагонал отляво на Димитър Илиев топката премина встрани от вратата на Черно море. Първият удар в мача за домакините бе в 23-та минута, когато Мартин Минчев стреля от дистанция, но много неточно. Минута по-късно вратарят на Черно море Иван Дюлгеров успя да спаси опасен удар на Георги Илиев от границата на наказателното поле. В 29-та минута Цветомир Панов от домакините опита далечен удар, но много неточно.

В 30-та минута Черно море успя да изравни резултата. Родриго Енрике проби отляво и центрира по земя в наказателното поле на Локомотив, а връхлитащият на скорост Аристот Ндонгала вкара за 1:1.

В 32-та минута Стефан Станчев успя да засече топката с грава след центиране от свободен удар, но за късмет на гостите тя мина над вратата. В 41-та минута Родриго Енрике с техничен удар с пета бе близо до нов гол за домакините, но топката бе отклонена от Милош Петрович.

В 52-та минута Черно море стигна до пълен обрат. Васил Панайотов изведе в отлична позиция нападателят Исмаил Иса, който пое топката и хубав фалцов удар вкара за 2:1 за домакините. В 55-та минута Аристот Ндонгала стреля опасно отдясно от десетина метра, но вратарят на Локомотив Мартин Луков улови топката.

В 68-та минута Черно море стигна до нов гол, след като след центриране отдясно капитанът на гостите Димитър Илиев отклони топката в собствената си врата за 3:1 за домакините.

В 77-та минута вратарят на гостите Мартин Луков предотварти сигурен гол за домакините, след като успя да спаси опасен удар от непосредствена близост на Аристот Ндонгала. В 90+2 минута на мача Ален Ожболт с шут от десетина метра нацели напречната греда на вратата на домакините.