Рома се класира за четвъртфиналите в дебютния турнир на УЕФА Лига на Конференциите след равенство 1:1 с нидерландския Витес на реванша.

На "Стадио Олимпико" "вълците" на Жозе Моуриньо пак трябваше да треперят след фантастичен гол на Максимилиан Витек от воле в 62-ата минута.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ТРИУМФА НА "ВЪЛЦИТЕ" >>>

Гостите от Нидерландия показаха, че не са дошли на екскурзия в Рим след загубата с 0:1 в първия мач и удариха греда още във втората минута чрез пряк свободен удар на Адриан Гърбич.

Последвалото попадение за тях увеличи напрежението за Рома, но в пореден мач тимът от Рима стигна до късен гол. В 90-ата минута Тами Ейбрахам бе точен и така реваншът не влезе в две продължния по 15 минути.

В последните два месеца с късен гол Рома успя да стигне до равенства срещу Удинезе, Верона и Сасуоло, а освен това по този начин постигна и победа над Специя.

Отбори от общо седем държави се класираха за четвъртфиналите, като само Нидерландия ще има два представителя в жребия.