Тотнъм е на финал за Купата на Лигата след успех с 2:0 над втородивизионния Брентфорд у дома.

Така Жозе Моуриньо ще има шанс да донесе първи успех на "шпорите" от 13 години насам, при това в любимия си турнир. Специалния има четири финала за Купата на Лигата, като е печелил висчките - три с Челси и един с Манчестър Юнайтед.

Феновете на Тотнъм от своя страна копнеят за първи трофей от 2008-а, когато в същия този турнир отборът триумфира с Димитър Бербатов в състава.

От онзи мач последваха два загубени финала в същия турнир, както и един в Шампионската лига.

Съперник на "шпорите" на 25 април на "Уембли" ще е един от манчестърските тимове. Утре Юнайтед и Сити ще определят втория финалист в турнира, който именно тези два тима непременно печелеха през последните пет години.

Но едва ли има по-подходящ за разбиването на манчестърската хегемония от Жозе Моуриньо.

Тази вечер неговите възпитаници не изиграха най-добрия си мач, но индивидуалната класа срещу втородивизионния съперник от Западен Лондон се оказа решителна.

Мачът започна прекрасно за домакините, които поведоха още в 12-ата минута. Странен голмайстор в лицето на Муса Сисоко, но френският дефанзивен халф се оказа на върха на атаката, за да засече с глава центрирането на Регилон.

Ранният гол бе предпоставка за спокойна игра и доминация на "шпорите", но всъщност Брентфорд изглеждаше по-опасният и амбициран тим.

Тотнъм бе близо до гола единствено в стиауция, когато рикошет в главата на бранител подлъга вратаря на гостите, но той все пак се справи.

С началото на втората част Брентфорд започна напористо да търси гола и напълно заслужено стигна до него в 65-ата минута. Вкара го Айвън Тони, но тогава дойде намесата на ВАР. Оказа се, че няколко сантиметра от коляното на падналия на земята нападател са в засада.

Поредната спорна ситуация около ВАР, или по-скоро около правилото за засада. Защото в случая паднал на земята състезател успя да се изправи по-бързо и да надскочи изправен бранител, но милиметри го лишиха от гола му.

И пет минути след тази ситуация дойде вторият удар на Тотнъм, който окончателно реши всичко.

Класическата за "шпорите" бърза контраатака, която изведе Хюн Мин Сон, а корейската машина за голове нямаше как да сгреши за 2:0 в 70-ата минута.

Така Тотнъм отива на "Уембли", където ще очаква един измежду Манчаестъ Юнайтед и Манчестър Сити.

Снимка: АР/БТА