Жозе Моуриньо се завръща към най-добрата си форма извън треньорските умения, след като даде култово интервю за репортерите в Саутхемптън. Минути по-рано воденият от него Тотнъм загуби с 0:1 от местния тим, а Специалния получи жълт картон от рефера Майк Дийн в средата на второто полувреме.

В забързаните действия на двубоя не се разбра много-много за какво е санкцията, но кадри показаха по-късно, че Моуриньо доста нахално (и смешно) наднича в таблета на хората от скамейката на домакините, с който те анализират играта в реално време.

Португалецът видимо изрича и думи към един от тях, които ги разгненяват и предизвикват четвъртия съдия да се намеси и да сигнализира на Дийн.

"Жълтият ми картон е напълно заслужен - коментира Жозе пред репортерите. - Бях груб. Но бях груб с един идиот."

Моуриньо не уточни, но става дума за треньора на вратарите на "светците" Андрю Спаркс, когото е чул да подвиква към вратаря на отбора Алекс Макарти да забавя играта през второто полувреме.

А надничането в таблета на хората от щаба на Саутхемптън е било, за да ги иронизира, защото те гледали внимателно дали Хари Кейн не е в засада при една ситуация пред вратата на техния отбор.

Моу има проблем - именно с Кейн, който излезе контузен (точно след въпросната ситуация) с разтежение.

"Не знам какво е, дали е тежко или по-леко... Но със сигурност няма да е готов да играе веднага", клатеше глава Моуриньо.

Тотнъм гостува на Мидълзбро за Купата на ФА в неделя, а на 11 януари приема Ливърпул в първенството.

Тимът на Жозе е на 4 т. от четворката, даваща квота за Шампионската лига.