Мьолде победи с 2:0 след продължения скромните фарьорци от Клаксвик и така им отнеха мечтата за класиране в групите на Шампионската лига. Норвежците елиминират скромния тим на предпоследното стъпало преди "Обетованата земя" - третия квалификационен кръг на надпреварата и по този начин продължават напред към плейофите, като трябва да отстранят само още един съперник, за да си извоюват мястото сред най-добрите на континента.

Преди седмица Клаксвикар Итротарфелаг, както е името на мъничкия отбор с големи мечти, взе аванс от 2:1 срещу далеч по-опитните си съперници, които днес победиха с 1:0 в редовното време. Това стана факт след гол на Кристиан Ериксен, но не онзи, за когото всички мислим. Той реализира в 17-ата минута, а десетина по-рано гол на домакините бе отменен от ВАР.

В двете 15-минутни продължения норвежците успяха да отбележат още веднъж - чрез Мартин Линес в 112-ата минута и така в плейофите ще играят с някой измежду ПСВ Айндховен и Щурм (Грац). Фарьорският тим все пак ще има шанс за групова фаза в евротурнирите, тъй като отива в плейофите на Лига Европа, където ги чака БАТЕ Борисов или Шериф (Тираспол)

В Прага имаше драма с българско участие. Спарта, където играе Мартин Минчев, трябваше да мине през дузпи срещу датския Копенхаген. След нулево равенство в първия мач, двата отбора си спретнаха зрелищно 3:3 - 1:1 в редовното време, когато ВАР отмени и гол за домакините, а след това бяха отбелязани още четири гола, за да се стигне до дузпите.

Родният национал влезе в игра в 94-ата минута. При дузпите датчаните ликуваха с 4:2 и така с общо резултат от двата мача 4:3 продължават към плейофите.

Минчев не изпълни 11-метров удар.

В плейофите Копенхаген ще играе срещу поляците от Раков, докато в Лига Европа на пътя на Спарта застава Динамо (Загреб) или АЕК.

Други резултати от вечерта:

Арис (Лимасол) - Раков (Честохова) 0:1 (1:2 в първия мач)

Макаби (Хайфа) - Слован (Братислава) 3:1 (2:1)

Галатасарай - Олимпия (Любляна) 1:0 (3:0)

Динамо (Загреб) - АЕК (Атина) 2:1 (отложената първа среща ще се играе на 19 август)

Бачка Топола - Брага 1:4 (0:3)