ЦСКА и Славия завършиха 1:1 в неделното столично дерби в родния футбол. "Армейците", които преди няколко дни отпаднаха от румънския Сепси в Лигата на коференциите, отново не бяха достатъчно убедителни, а феновете изразиха бурно недоволството си от представянето на своите, освирквайки ги многократно по време на двубоя.

Вратарят на Славия Николай Кръстев направи много силен мач, като на няколко пъти имаше ключови намеси, но в крайна сметка не успя да запази мрежата си суха.

Второто полувреме определено бе по-динамичното и логично през него паднаха и двата гола тази вечер.

Капитанът на "белите" Галин Иванов ги изведе напред 15 минути преди края, когато засече на далечната греда центриране на Людовик Соарес и не сгреши от няколко метра - 0:1.

Домакините все пак намериха начин да изравнят - това стана факт в 82-ата минута, когато Тобиас Хайнц асистира на Лазар Туфегджич, а той с плонж порази мрежата на Славия.

Хайнц можеше да доведе нещата до обрат, но майсторски изстрел в последните секунди на редовното време мина покрай лявата греда на гостите.

Така Нестор Ел Маестро, за когото това бе втори мач след завръщането му в ЦСКА, ще трябва да почака още, за да стигне до първата си победа.

Домакините имат 5 точки в актива си след три изиграни мача, докато "белите" са с една по-малко.