Барселона допусна неочаквана грешна стъпка, която обаче едва ли ще окаже сериозно влияние върху битката за титлата в Ла Лига.

Момчетата на Шави неочаквано не успяха да победят скромния си каталунски съсед Жирона, завършивайки наравно 0:0 на "Камп Ноу".

Въпреки издънката обаче Барселона продължава да има комфортен аванс от 13 точки на върха, но с това нулево реми отборът по никакъв начин не успя поне частично да измие срама от поражението с 0:4 от Реал преди дни.

Жирона от своя страна пък се оказа доста неприятен опонент в това каталунско съперничество, защото в историята си скромния тим от едниоименното градче има три гостувания на "Камп Ноу" в официални мачове, като не загуби в две от тях.

Днес може би ключово влияние оказаха две ситауции през първата част, когато на два пъти милиметри лишиха Барселона от гола.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Първо бранител на Жирона върна неориентирано топката назад, без да прецени, че вратарят е излязъл напред.

Топката се насочи бавно, но сигурно към мрежата, но стражът Газанига успя със сетни усилия да се хвърли на шпагат и точно пред голлинията да избие.

Минути по-късно пък Роналд Араухо засече след корнер и помисли, че е вкарал, когато отново вратарят Газанига изби със сетни усилия.

И все пак уругвайският бранител вярваше, че това е гол, като и първото повторение ни накара да мислим, че действително топката е преминала голлинията.

Ситуацията бе преразгледана от ВАР, като в крайна сметка отсъждането бе, че макар и с милиметри, топката не е преминала голлинията си с целия обем. Решителен миг, който лиши Барса от гол, а до края на мача въпреки огромното си превъзходство и няколкото шанса, домакините така и не отбелязаха.

Трябва да отбележим, че сериозен шанс имаше и отборът на Жирона, когато Валентин Кастеянос остана сам срещу вратаря, но не уцели вратата.

Снимка: Getty images