ЦСКА успя да се размине с най-тежкия възможен съперник Фиорентина на жребия за плейофите на Лига на конференциите.

Ако "червените" се справят с ирландския Сейнт Патрикс Атлетик, ще играят с победителя от двойката Брьондби - Базел за влизане в груповата фаза на третия по сила евротурнир.

Това отреди тегленият преди минути жребий в Нион. Първата среща е насрочена за 18 август в София, а реваншът е седмица по-късно в Дания или Швейцария.

ЦСКА вече игра веднъж с Базел и отново в плейофите - през 2020-а, когато "армейците" успяха да елиминират съперника след зрелищна победа с 3:1 като гост.

Освен Фиорентина, останалите потенциални съперници бяха Истанбул (Башакшехир) и кипърският АПОЕЛ.

Преди евентуалните мачове с Базел или Брьондби, ЦСКА трябва да се справи с ирландския Сейнт Патрикс, а първият мач е в четвъртък на стадион "Васил Левски".