ПСЖ отнесе комфортно гостуващия Тулуза с 4:0 в третия кръг на френския шампионат, но плати скъпа цена.

Звездите в нападение - Единсон Кавани и Килиан Мбапе, се контузиха. Уругваецът напусна терена още в 11-та минута, а световният шампион получи проблем в хода на второто полувреме.

Това може да наложи използването в състава на Неймар, който досега бива изваждан от групата за мачовете заради неясното му бъдеще и желанието му да напусне отбора.

За ПСЖ тепърва предстои сгъстен цикъл и за треньорът Томас Тухел ще е важно да знае на кого може да разчита.

Иначе парижани имаха необичаен герой в мача с Тулуза в лицето на Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Камерунецът, който през миналия сезон се прочу с най-големия пропуск за годината, вкара великолепно попадение в 50-та минута след финта, патентован от Зинедин Зидан.

Чупо-Мотинг вкара още веднъж в 75-та минута за 3:0, а преди това Гонсалвес от гостите си отбеляза автогол. Крайното 4:0 оформи централният защитник Маркиньос.