Арсенал победи с 2:0 у дома ПСЖ във втория кръг от формата на Шампионската лига с мачове между всички 36 отбора без групов принцип.

Голове на Кай Хаверц и Букайо Сака преди почивката бяха достатъчни за победата на лондончани, които ясно показаха разликата в класите между водещите състави на английската Висша лига и тимове като парижкия, който доминира тотално във френската лига.

А тя е в динамика на играта, в мощ, както и в ефективност.

Арсенал не можеше да бъде спрян при статичните положение - най-голямата сила на отбора и в английското първенство. Отборът със сравнителна лекота отбиваше атаките на съперника чак до средата на второто полувреме, когато ПСЖ все пак получи няколко възможности.

Хаверц откри с глава твърде лесно, след като Джиджо Донарума не прецени излизането си и бе изпреварен от германския нападател.

А Сака удвои още по-лесно (от гледна точка на гостите) - с пряк свободен удар, който фалцира в наказателното поле, топката не бе докосната от никой и влезе директно във вратата.

Нататък тимът, който дори не е шампион на Острова, но два сезона поред е близо до титлата в битка с Манчестър Сити, показа как се играе с аванс.

ПСЖ - отбор, който вече е без големите звезди, с които бе пълен доскоро (Меси, Неймар, Мбапе), а е съставен от млади играчи, просто нямаше отговор.

Така "топчиите" на Артета имат 4 точки от първите си два мача, а френският първенец е с 3.