Себастиен Алер най-сетне дебютира за Борусия (Дортмунд), след като бе привлечен от германския клуб през лятото на миналата година. Първите му минути за "жълто-черните" обаче бяха отложени за дълго време, тъй като непосредствено преди сезона нападателят бе диагностициран с рак на тестисите.

Последва интензивно лечение, а в крайна сметка бившият голмайстор на Айнтрахт (Франкфурт) и Аякс победи болестта и получи зелена светлина от лекарите да се завърне на терена. През миналия сезон той игра за амстердамския колос, където бе неудържим с 34 гола, включително 11 в Шампионската лига.

Днес Алер се появи на терена в 62-ата минута, заменяйки Юсуфа Мукоко, а 81 хиляди зрители по трибуните на "Сигнал Идуна Парк" го посрещнаха както подобава на един истински победители - с нестихващи аплодисменти. Котдивоарският нападател се завърна в Бундеслигата за първи път от 2019 година насам, когато за последно игра в Германия с екипа на Франкфурт.

Борусия пък победи гостуващия Аугсбург с 4:3, след като младата английска звезда Джуд Белингам вкара гол и асистира за още един. Другите попадения за Дортмунд бяха дело на Нико Шлотербек, на още един англичанн в лицето на Джейми Байноу-Гитън,ск като и на Джовани Рейна.

Арне Майер, Ермедин Демирович и Давид Колина се разписаха за баварския тим.

Дортмунд е шести в класирането с 28 точки, а Аугсбург е петнадесети с 15.