Украинският Шахтьор хвърли бомбата на вечерта в Шампионската лига, надигравайки с 1:0 Барселона в мач от група Н.

Данило Сикан вкара в 40-ата минута единствения гол с глава, използвайки лошата подредба в каталунската защита.

Като цяло подходът на отбора на Шави издаваше леко подценяване, а когато това се промени през второто полувреме, Барса срещна много надъхан и окрилен съперник, подкрепян от публиката в германския град Хамбург.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА>>>

Заради войната в Украйна, отборът от Донецк домакинства из Европа в мачовете си в Шампионската лига.

Победата е втора за този тим в групата и го връща в играта за класиране в елиминациите.

Барселона остава начело с 9 точки, но Шахтьор и Порто имат по 6, а тази вечер португалците приемат Антверп, който е аутсайдер в групата и няма точка.

Победа за фаворита ще отвори вратата за трите тима - Порто, Барса и Шахтьор, да решават всичко за първите две места в последните два кръга от груповата фаза.