Системата ВАР се превърна в главно действащо лице при победата на Арда (Кърджали) като гост на Локомотив (София) в столичния квартал "Надежда". Футболистите на гостуващия тим подариха на Александър Тунчев победа в неговия мач №100 като треньор в родния футболен елит - 1:0.

Три гола на гостите бяха отменени, но те все пак съумяха да изкопчат трите точки, като това се случи благодарение на Станислав Иванов, отбелязал единственото попадение шест минути преди края. Юношата на "Левски" бе точен от няколко метра след неубедителна изява на друг "син" кадър" - Александър Любенов.

В 13-ата минута дойде първия отменен гол в съботния следобед - Лъчезар Котев вкара след асистенция на Джемал Хюсеинов, но попадението не бе зачетено заради засада. Шест минути по-късно Станислав Иванов нацели греда

ВАР се намеси и в 62-ата минута, когато втори гол на Арда бе отменен заради засада. Иванов вкара отблизо след пас на Тонислав Йорданов, но се оказа, че е в засада. Десет минути след това дузпа в полза на столичани също бе отменена след консултация с ВАР, а в 86-ата минута Преслав Боруков вкара след греда на Тунгара, но и този гол не бе редовен заради нарушение.

В последната минута пък Локо (София) можеше да изравни, след като Калоян Кръстев стреля с глава, но уцели страничната греда на Анатоли Господинов.

Арда е седми в класирането с 31 точки, а Локо остава тринадесети с 19.