Отборите на Пирин (Благоевград) и Славия направиха равенство 0:0 в последния мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Двубоят продължи страхотната серия на Пирин от шест мача без поражение.

Преди нейното начало на 5 декември, "орлетата" бяха на последното място в класирането, но вече са 11-и с 24 точки.

Славия пък се изравни по точки с Левски, като двата тима имат по 33 пункта, но "белите" са пети, а "сините" шести заради директните двубои помежду им.

Макар и в Благоеград да не паднаха голове, мачът бе белязан от интересни ситуации, особено през първата част.

Тогава в рамките на няколко минути и пред двете врати имаше страхотни ситуации за гол, а ВАР отмени дузпа за Славия и гол за Пирин.

И двете положения бяха очевидни още в реално време, а и с първите повторения, но преглеждането с ВАР странно се забави около 10 минути.

Първо Славия стигна до дузпа заради нарушение срещу Борислав Цонев, но атакуващият халф на гостите бе в положение на засада преди да бъде препънат.

Малко след това Станислав Костов вкара гол за Пирин, но нападателят на "орлетата" бе в положение на засада, когато отбилата се от гредата топка се върна в него.

През втората част ремито се запази, макар Славия да игра около 15 минути с човек повече заради червения картон на капитана им Светослав Дяков.