Лионел Меси изигра мач №800 на клубно ниво, започвайки като титуляр за Пари Сен Жермен срещу Нант, но след това изживя второ разочарование в рамките на едва седмица. След като във вторник пропусна дузпа срещу Реал (Мадрид), но ПСЖ все пак победи в Шампионската лига, днес Меси се отчете с асистенция, но парижани загубиха гостуването си в Лига 1 с 1:3.

В 800 мача на клубно ниво Меси има 679 гола и вече 274 асистенции, след като в събота вечер даде голов пас към Неймар за единственото попадение в мача за парижкия гранд.

Нант поведе с два гола след само шестнадесет минути игра, като първо Рандал Муани се разписа още в четвъртата минута, а после и Куентин Мерлин направи същото дванадесет по-късно.

За ПСЖ това е едва трети мач в ерата на катарското ръководство на клуба, в който столичани допускат два гола в рамките на първите 20 минути в първенството. Това себе слчувало срещу Валансиен през май 2012 (победа за ПСЖ с 4:3) и срещу Монако през януари 2020 (3:3).

В добавеното време на първата част преднинат на домакините стана три гола, след като Людовик Биас се разписа от дузпа.

Меси и Неймар комбинираха за 3:1 в 47-ата минута, а в 59-ата бразилската звезда на гостите пропусна да отбележи от 11 метра. Ударът му бе отразен от противниковия вратар Албан Лафонт, който е отговорен за три от последните четири спасени дузпи в Лига 1 като цяло.

Атомното нападение на ПСЖ в лицето на Килиан Мбапе, Меси и Неймар изкара пълни 90 минути на терена при едва втората загуба на отбора през сезона.

Въпреки поражението парижани продължават да имат комфортен аванс пред втория Марсилия - цели 13 точки. Нанте пък е пети в класирането.