Нападателят на Бока Хуниорс Дарио Бенедето се превърна в най-големия антигерой на аржентинския футбол поне за една нощ.

32-годишният голаджия изигра най-срамния мач в кариерата си при домакинството на Коринтианс в осминафинален двубой-реванш от Копа Либертадорес.

Бразилците продължиха на четвъртфинал след две нулеви равенства и победа с 6:5 при снощните дузпи.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДРАМАТИЧНИЯ МАЧ И ИЗДЪНКИТЕ НА БЕНЕДЕТО >>>

Бенедето направи огромен пропуск през първото полувреме преди да изпусне дузпа в 32-ата минута, пращайки топката в страничната греда. Но това не беше всичко. При наказателните удари след редовното време, бившият играч на Марсилия и Елче пожела да бие пети за своите, за да получи своето изкупление.

Тогава Бока имаше шанс да продължи напред след два последователни пропуски на съперника от бялата точка. Бенедето застана да изпълнява и вместо да класира своите, прати топката някъде в небесата, за да се издъни за трети път в мача.

В последствие Коринтианс вкара осмата си дузпа, за да продължи напред, където ще срещне колумбийския Депортиво Толима или сънародниците си от Фламенго, които спечелиха с 1:0 първия мач.

Представянето на Бенедето предизвика сериозни подигравки в социалните мрежи, като мнозина дори се усъмниха, че той е правел всичко възможно Коринтианс да се класира. Символично е и, че това беше неговият мач №100 с екипа на Бока.