Наполи направи огромна крачка към класирането си в Шампионска лига през следващия сезон.

Неаполитанци постигнаха победа с 2:0 при гостуването си на Фиорентина на "Артемио Франки" в среща от предпоследния кръг на италианския шампионат.

Така отборът на Дженаро Гатузо събра 76 точки и се изкачи с две позиции напред в класирането, като вече е трети. Задминати бяха отборите на Ювентус и Милан.

Към този момент "бианконерите" остават зад борда, като са на пета позиция, въпреки че вчера победиха в дербито с Интер с 3:2.

Това означава, че ако Наполи вземе домакинството си на 10-ия Верона в последния кръг, със сигурност ще играе в Шампионска лига през следващия сезон.

Тимът на Гатузо води с по една точка на Милан и Юве, но "росонерите" по-късно днес имат домакинство на Каляри, което трябва да спечелят задължително, ако искат да си върнат третото място. Ювентус ще се надява на грешна стъпка от Милан или Наполи в последния кръг.

Там отборът на Стефано Пиоли има тежко гостуване на втория Аталанта, а Ювентус ще играе в Болоня.

Днес Наполи стигна до успеха с два гола през второто полувреме. В 56-ата минута получи дузпа, която Лоренцо Инсиние изпълни. Вратарят на домакините Пиетро Терачано спаси лекия удар, но при добавката нисичкият нападател вкара своя гол №110 за отбора от "Диего Марадона".

В 67-ата минута Пиотр Зиелински направи 2:0 с удар от границата на наказателното поле, който рикошира в защитник.