Наполи е шампион на Италия след 33 дълги години, след като взе необходимата точка като гост на Удинезе - 1:1. Тя стига за титлата, която е спечелена пет кръга преди края на първенството.

Преднината на неаполитанците пред Лацио е 16 точки и те са недостижими за преследвачите.

Лудостта в деня на титлата бе пълна, като 20 000 пътуваха от Неапол до Удине за мача, практически през цяла Италия, на разстояние от близо 850 километра. Още 50 000 се събраха на трибуните на стадион "Диего Марадона" в града, за да гледат на екрани двубоя и да празнуват заедно.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА>>>

По улиците на Неапол бе пълно с народ от обяд, като стотици хиляди чакаха последния сигнал и узаконяването на титлата.

На терена нещата не тръгнаха по план и Удинезе поведе в 13-ата минута с гол на Санди Ловрич.

Стадионите притихнаха - и на Север, и в южния Неапол.

В Удине трибуните бяха почти изцяло пълни с феновете на гостите, като всъщност Наполи бе домакин на стадиона на "черно-белите".

Виктор Осимен вкара в 52-рата минута, а нататък лидерът в класирането не изпусна контрола, удържа резултата и е шампион. След края хиляди нахлуха на терена и изнесоха на ръце играчите и треньора Лучано Спалети.

От времето на Диего Марадона това не се е случвало - небесносините от Юга да спечелят скудетото.

Трета титла за Наполи в неговата история и първа без аржентинския идол в отбора.