Футболната купа на Италия ще има своят нов носител.

Наполи изхвърли настоящия носител Лацио след 1:0 на "Сан Паоло" в страхотен четвъртфинален сблъсък, в който единственият гол вкара Лоренцо Инсиние още във втората минута.

Така бе прекъсната серията от шест поредни победи на отбора на Симоне Индзаги, които дойдоха в първенството. В отборните турнири "римските орли" са далеч по-колебливи, тъй като отпаднаха и в Лига Европа след четири загуби в шест мача.

Големият триумф е за Наполи на Дженаро Гатузо, който в последно време няма много поводи за радост след загубите от Ювентус, Лацио и Фиорентина в шампионата през януари.

Мачът беше белязан от много емоционални моменти и меко казано бе вълнуващ за гледане - изпусната дузпа, два червени картона и два отменени гола. Инсиние откри във втората минута след страхотен диагонален пробив и удар от малък ъгъл.

В десетата минута головата машина на "орлите" Чиро Имобиле пропусна дузпа, след като се подхлъзна по време на засилката и прати топката в аут.

В 19-ата минута албанецът Елсейд Хисай от домакините получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Минути след това дойде много интересен момент. Лукаш Лейва от Лацио изби топката на нападател чисто, но му бе показан жълт картон. Това го вбеси и след нецензурни реплики по адрес на съдията веднага получи и на свой ред второ официално предупреждение.

Така в оставащите 65 минути двата отбора играха с човек по-малко. Втората част бе още по-емоционална, тъй като Наполи нацели на два пъти гредата, а два гола на Лацио правилно бяха отменени заради засада.

В крайна сметка шампионът е детрониран, а на полуфиналите Наполи ще играе с победителя от сблъсъка между Фиорентина и Интер, който е след седмица. Утре в четвъртфинална битка излизат Ювентус и Рома.