В истинско зрелище се превърна първото дерби за сезона в италианския футбол.

Пред погледа на новия си амбициозен собственик Роко Комисо, тимът на Фиорентина загуби с 3:4 от Наполи.

Мачът във Флоренция бе истинско шоу, което освен със седем гола, зарадва зрителите с още много атаки и красиви моменти.

Двата отбора играеха чудесен футбол, а Фиорентина показа, че е готов да се мери с най-добрите в Италия през този сезон.

Единственият, който не бе на нивото мача се казваше Давиде Маса - главният съдия. Няколко негови спорни отсъждания изнервиха двубоя, но все пак шоуто на "Артенио Франки" си заслужаваше.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Още в 9-ата минута реферът даде доста пресилена дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Жиелински в наказателното поле.

Зад топката застана Ерик Пулгар, който бе точен за 1:0.

Наполи обаче стигна до пълен обрат още през първата част.

В 38-ата минута Дрис Мертенс изравни с красив фалцов удар, а пет по-късно белгиецът се строполи в наказателното поле.

Главният съдия бе категоричен - дузпа, макар повторенията на показваха, че такава няма.

Доста странно, но Давиде Маса отказа да се консултира с ВАР, а Лоренцо Инсиние реализира наказателния удар.

Шоуто продължи с вихрени 20 минути през втората част, в които паднаха 4 гола.

Първо Никола Миленкович изравни с глава след центриране от корнер, но при следващата си атака Наполи отново ликуваше.

Голът вкара Хосе Кайехон и неаполитанците поведоха с 3:2.

Тогава в игра се появи опитният Кевин-Принс Боатенг, който с едно от първите си отигравания за Фиорентина успя да вкара гол. Направи го с хубав удар от дистанция - 3:3.

Това обаче не бе всичко, защото в 67-ата минута отбраната на "виолетовите" заспа, а Хосе Кайехон върна жеста на Инсиние, свали му топката и дребничкият италианец вкара победния гол за тима си.

В края на мача Фиорентина се хвърли в търсене на изравняването. В игра влезе и новата звезда Франк Рибери, който бе съборен в наказателното поле, но съдията отново не пожела да погледне ВАР.