Виктор Осимхен стана вторият най-млад играч, който бележи в осем поредни мача в ерата на трите точки в Серия "А", а Наполи върви все по-уверено и уверено към титлата в Италия. Южняците спечелиха осмата си поредна победа след 2:0 над Емполи, като по-впечатляващо е това, че те печелят пето поредно гостуване, в което не допускат гол.

Неаполитанци са едва третият отбор, който може да се похвали с нещо такова след Интер (на два пъти) и Ювентус (четири).

Осимхен се разписа на 24 години и 58 дни, като по-млад от него това е правил единствено Роберто Муци за Каляри през 1995 година (23 години и 165 дни).

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Нигериецът бе точен в 28-ата минута, единадесет, след като автогол на Ардиан Исмаили бе извел футболистите на Лучано Спалети напред.

В 67-ата минута Марио Руи пък получи червен картон, но това не попречи особено много на Наполи. Така отборът вече има 21 победи в 24 мача и е лидер с 65 точки - 18 повече от втория Интер, който обаче е и с мач по-малко към настоящия момент.

В следващия кръг на "Диего Армандо Марадона" неаполитанците ще приемат столичния Лацио.