Наполи не остави съмнение в превъзходството си спрямо Айнтрахт (Франкфурт).

Италианците спечелиха и реванша в осминафиналите на Шампионската лига, побеждавайки миналогодишните носители на Лига Европа, този път с у дома на стадион "Диего Армандо Марадона".

Футболистите на Лучано Спалети се разправиха с германския си съперник на футболния терен, след като часовете преди мача бяха белязани от сериозни безредици между феновете на двата тима по улиците на град. Победата влиза в графата "исторически", защото неаполитанците за първи път в историята си достигат до четвъртфинал в Шампионската лига.

И тази вечер обичайният заподозрян Виктор Осимен не разочарова, превръщайки се в главно действащо лице. Нигерийският нападател заби поредните си голове, повеждайки своите към успеха, като този път те бяха два на брой.

Африканецът се превърна в първият играч в клубната история, който успява да се разпише и в двата мача в директните елиминации на Шампионската лига. Той откри резултата в продължението на първото полувреме, когато засече с глава центриране на Матео Политано и не остави шанс на Кевин Трап - 1:0.

Само осем минути след подновяването на играта Осимен увеличи преднината на своя тим до 2:0 след пас на Ди Лоренцо.

Айнтрахт имаше няколко шанса, но така и не успя да отбележи, а в крайна сметка се стигна дотам, че германците получиха трети гол. Той дойде от дузпа в 64-ата минута, реализирана от Пьотър Желински.

В четвъртфиналите Наполи се присъединява към сънародниците си от Милан и Интер, както и към Байерн (Мюнхен), Бенфика, Челси, Манчестър Сити и Реал (Мадрид).