Капитанът Лоренцо Инсиние вдъхновн Наполи с гол и асистенция за драматична победа над Лацио на "Олимпико" в страхотната битка за титлата в Серия "А".

Неаполитанци стигнаха до успеха с 2:1 след много късен гол на Фабиан Руис и така отборът му се изкачи на върха в първенството, задминавайки Милан и Интер. Взе пак "нерадзурите" могат да вземат първото място на 4 март, когато имат домакинство на последния Салернитана.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДРАМАТИЧНИЯ МАЧ В РИМ >>>

Срещата в Рим беше много динамична и емоционална, както често се случва, когато тези два отбора се изправят един срещу друг. Големият залог също помогна за шоуто.

И двата отбора направиха пропуски през първото полувреме, а през второто Лацио започна много по силно и можеше да съжалява, че не поведе в резултата.

Вместо това, Наполи стигна до попадение в 62-ата минута, когато Инсиние вкара с прецизен удар от границата на наказателното поле след пас на македонеца Елиф Елмас.

В 89-ата минута Лацио стигна до изравняване след сериозен натиск в тези "последни" минути". След центриране топката бе изчистена и падна на волето на Педро, който я прати по красив начин във вратата на Давид Оспина.

Това обаче не бе последното красиво действие в мача. В 94-атам инута Наполи отново натисна и този път Инсиние подаде на Фабиан Руис, за да последва още един удар от извън наказателното поле. Гол, драма и победа за Наполи.

Поражението остава Лацио на седмата позиция, а битката с Рома, Аталанта,  Фиорентина и Верона за европейските клубни турнири е все така жестока.