Фантастичната форма на Наполи от началото на сезона продължава с пълна сила. Воденият от Лучано Спалети тим разби опълчението на Емполи на стадион "Диего Армандо Марадона" и спечели дванадесетата си победа този сезон в шампионата - 2:0.

Така след 14 изиграни мача неаполитанци имат 12 победи и 2 равенства, отреждащи им еднолично върха в Серия "А" с 38 точки - девет повече от втория Милан, който е с мач по-малко.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Гостите се защитаваха с цената на всичко от самото начало, като често всички 11 футболисти на тима бяха в собственото наказателно поле. Наполи трябваше да чака близо 70 минути, за да поведе в резултата, а това се случи след успешно реализирана от резервата Чъки Лосано дузпа - 1:0.

Домакините са отборът с най-много играчи, изпълнили поне по една дузпа този сезон в Топ 5 на европейските първенства. Освен Лосано, от 11 метра са стреляли още Матео Политано, Виктор Осимхен, контузената звезда Квича Кварацхелия, както и Пьотър Желински.

Малко след първия гол за вечерта Емполи остана с намален състав след изгонването на централния си защитник Себастиано Луперто, а две минути преди края на редовното време Пьотър Желински засече центриране на Лосано с плътен шут, за да оформи крайния резултат 2:0.