Наполи не успя да изпълни очакванията и въпреки ролята на фаворит, загуби от Спартак (Москва) с 2:3 в мач от групите на Лига Европа. Така въпреки отличното начало за местните любимци, феновете по трибуните на стадион "Диего Марадона" трябваше да преглътнат звучен провал на футболистите на Лучано Спалети, които имат само една точка след два кръга в турнира.

Ранен гол на Елиф Елмас, буквално от съблекалнята, даде надежда на неаполитанците. Северномакедонският национал се разписа след малко повече от 10 секунди за 1:0.

В 30-ата минута обаче дойде моментът, който преобърна мача. Марио Руй бе изгонен за влизане с бутоните в глезена на Виктор Моузес. Нигериецът остана в игра и малко по-късно бе замесен в ключова ситуация.

Десет минути след началото на второто полувреме именно Моузес нахлу в наказателното поле и асистира на Куинси Промес, който изравни резултата - 1:1. Това се случи след общо три рикошета - два при подаването и един при изстрела.

В 80-ата минута Михаил Игнатов не остави шанс на Алекс Мерет с плътен удар от петнадесетина метра за 2:1. 120 секунди след това и Спартак остана с десет души след втори жълт картон на Максимилиано Кауфрис, но това не им попречи да вкарат за трети път. Това стана факт след комбинация между Соболев и Промес, завършила с втори гол за Куинси - 3:1 в последната минута на редовното време.

Италианците върнаха eдин гол чрез Виктор Осимен, който намали в добавеното време.

Лестър също не успя да спечели в другия мач от групата. Англичаните останаха без точки при гостуването си в полската столица Варшава, отсъпвайки с 0:1 на Легия.

Така след два кръга поляците са първи в групата с пълен актив от шест спечелени точки, следвани от Спартак с четири, докато фаворитите са на последните две места с по една точка.