Наполи допусна едва втората си загуба през сезона в Серия "А" в 25 мача, като отстъпи на Лацио с 0:1 на своя стадион "Диего Армандо Марадона".

Фантастичен гол на Матиас Весино в 67-ата минута реши срещата, като по този начин "римските орли" се изкачиха на второто място с 48 точки, задминавайки поне временно Милан и Интер.

Все пак Наполи остава категоричен фаворит за титлата, като води със 17 точки на днешния си съперник.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Весино реши двубоя с удар от воле през второто полувреме, когато засече по страхотен начин топката след изчистване с глава на Хвича Кварацхелия.

Наполи можеше да изравни, но головата машина Виктор Осимен нацели греда след удар с глава, а на другата врата в края и Сергей Милинкович-Савич направи същото от пряк свободен удар.

Победата беше първа за Лацио на този стадион от 2015 година и тимът на Маурицио Сари има право да мечтае за място в Шампионска лига през следващия сезон. Резултатът определено няма да се хареса на Рома и Аталанта, които се отдалечават от тази цел.