Наполи нанесе нов голям удар по пътя си към четворката в Серия А и място в Шампионската лига. С два гола на Дрийс Мертенс до почивката, неаполитанците тотално оставиха без аргументи Рома насред Рим - 2:0.

Това е втори пореден сериозен успех като гост за отбора на Дженаро Гатузо, след като преди седмица той повали Милан на неговия стадион с 1:0.

Тези две победи върнаха Наполи в играта и тимът вече е с 53 точки, само на две от четвъртия Аталанта в битката за квоти за най-скъпия и важен европейски турнир.

Рома пък изостава вече на 5 пункта от мечтата, след като остава с 50, в сянката на поражението.

Любопитно, римският стадион "Олимпико" се превръща в доста уютно място за отбора от Юга. Наполи спечели вече 4 от последните си 5 гостувания на Рома с обща голова разлика 9:2.

В класирането продължава да води Интер с 65 точки, а вторият Милан има 59, но е играл и един мач повече.

Двубоят на лидера в събота срещу Сасуоло бе отложен, след като от Интер декларираха седем случая на заразени с коронавирус клуба.

Трети е Ювентус с 55 т., колкото има и четвъртият Аталанта.